Występ w Domu Pomocy Społecznej

Dnia 16 kwietnia 2018 r. 19 uczniów z kl. VIIa i oddziałów gimnazjalnych IIa i IIb naszej szkoły podstawowej pojechało do Domu Pomocy Społecznej w Starych Lipkach, gdzie wystąpili z przedstawieniem „Bitwa na głosy”. Przedstawienie to jedno z wielu działań projektu „Tajemnica Starego Albumu”, który jest dofinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Równać Szanse 2017”. Występ młodzieży spotkał się z dużym zadowoleniem pensjonariuszy, gdyż w „Bitwie” usłyszeć można było piosenki i przyśpiewki z terenu Gminy Stoczek, które mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej znali i razem śpiewali. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim podopiecznym drobne upominki (piękne kubeczki), które zakupili z własnej inicjatywy w ramach zadania „Działania młodych”.

Występ był bardzo udany i gorąco przyjęty.

Koordynatorem projektu „Tajemnica Starego Albumu” jest pani Julia Zawadzka. Pomocy w stworzeniu scenariusza przedstawienia udzieliła młodzieży pani Katarzyna Stelmach a oprawą muzyczną zajęła się pani Magdalena Rusiniak.

Autor: Magdalena Rusiniak