Klasa I i II w świecie iluzji, czyli wycieczka do „Farmy Iluzji” w Mościskach

Dnia 25 kwietnia 2024 r. dzieci z klas I – II wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku czynnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań, integracja grup, a także poznanie tajników iluzji.

Farma iluzji to ogromny park sensoryczny zlokalizowany w dolinie rzeki Okrzei w otoczeniu ogromnych lasów, w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wspaniałe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz świetny plac zabaw na świeżym powietrzu, który daje dzieciom wiele radości. Na Farmie Iluzji można było zobaczyć wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Dzieci mogły obcować z iluzyjnymi eksponatami typu: Magiczny Domek, Lewitujący kran czy Studnia nieskończoności.

Wizytę rozpoczęliśmy od tajemnicy Lewitującego Kranu i Studni Nieskończoności. Lekcja „Iluzja na wesoło”, podczas której prowadząca zajęcia wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Następnie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym miały problem z przejściem przez salę pełną luster oraz oglądały się w krzywych zwierciadłach. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi. Zaciekawiło nas także duże krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnoludki, a także stół, w którym dzieci  wystawiały głowy i wyglądały jakby były jego częścią. Lewitujące piłeczki też zwróciły uwagę naszych uczniów. Na pierwszy rzut oka wyglądały magicznie, jednak później okazało się, że efektem tej magii było powietrze.

Po czasie, który był zaplanowany z przewodnikiem ruszyliśmy na pyszny obiad, dzięki któremu nasze dzieciaki dostały nowej energii. „Szaleństwa bez granic” dostarczył maluchom, a także nam dorosłym Plac Zabaw z  dmuchańcami, karuzelami i innymi atrakcjami, gdzie mogliśmy wybawić się do woli.

Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać, wniosła ona w nasze życie wiele nauki i zabawy. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

Autor: Marta Steć